“Yangi nafas” bilan safimizga qoʻshiling
Joriy yilning 13-noyabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganining 31 yilligi munosabati bilan Respublikamiz boʻylab “Yangi nafas” ommaviy yugurish musobaqasi boʻlib oʻtadi. “Bir vatanda, bir vaqtda, bir masofaga, bir maqsadda – birga yuguramiz!” shoiri ostida oʻtadigan sport bayrami bir vaqtda yurtimizning 15 ta shahrida tashkil etiladi. Bugun Sportni rivojlantirish vazirligida mazkur tadbirga bagʻishlangan matbuot anjumani oʻtkazildi.
Unda Vazir Adham Ikramov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Oʻzbekiston yengil atletikasi federatsiyasi raisi oʻrinbosari Andrey Abduvaliyev, tashkiliy qoʻmita aʼzolari, shuningdek, OAV xodimlari ishtirok etishdi.
Sportni rivojlantirish vaziri oʻz nutqida bu kabi ommaviy sport tadbirlari Prezidentimiz ilgari surayotgan sogʻlom turmush tarzi targʻibotini kuchaytirish, aholini sportga keng jalb etish yoʻlida muhim ahamiyat kasb etishini taʼkidladi. Oʻz navbatida, Oybek Kasimov “Yangi nafas” loyihasi bu kabi maqsadlarni amalga oshirishda muhim platforma ekanini qoʻshimcha qildi.
Tadbirda Andrey Abduvaliyev musobaqaga oid batafsil maʼlumot berdi. Unga koʻra, Toshkent shahrida boʻlib oʻtadigan musobaqalar “Yangi Oʻzbekiston” bogʻi, “Ashxobod” sayilgohi va “Humo arena” kompleksining maydonida oʻtkazilishi belgilangan.
Anjuman davomida ommaviy axborot vositalari xodimlari tadbir haqida oʻzlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javob olishdi.

Присоединяйтесь к нам с "Янги нафас"
13 ноября текущего года, в преддверии 31-й годовщины принятия Государственного флага Республики Узбекистан, по всей стране пройдут массовый забег "Янги Нафас". Спортивный праздник под девизом "На одной Родине, в одно время, на одну дистанцию, с одной целью – будем вместе бегать!" будет организован одновременно в 15 городах нашей страны. Сегодня в Министерстве развития спорта состоялась пресс-конференция, посвящённая этому мероприятию.
В ней приняли участие Министр Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Федерации лёгкой атлетики Узбекистана Андрей Абдувалиев, члены Оргкомитета, а также сотрудники СМИ.
В своём выступлении министр Развития спорта отметил, что подобные массовые спортивные мероприятия имеют важное значение для усиления пропаганды здорового образа жизни, широкого вовлечения населения в спорт. В свою очередь, Ойбек Касимов добавил, что проект "Янги нафас" является важной платформой для реализации подобных целей.
На мероприятии Андрей Абдувалиев подробно рассказал о предстоящих соревнованиях. В частности, состязания в Ташкенте будут проводиться на территории парков "Новый Узбекистан", "Ашхабад" и спортивного комплекса "Хумо Арена".