Poytaxtimizda oʻtayotgan murabbiy va hakamlar seminarida dzyudo hamda ogʻir atletika boʻyicha darslar yakunlandi. Bugun Milliy Olimpiya qoʻmitasida darslarda muvaffaqiyatli ishtirok etgan mutaxassislarni taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Tadbir avvalida Sportni rivojlantirish vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov hamda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov seminar ishtirokchilarini unda muvaffaqiyatli ishtirok etishgani bilan tabriklab, ularning kelgusi faoliyatlarida omad tilashdi. Oʻz navbatida, Osiyo Olimpiya kengashi (OOK) vakillari seminar yuqori saviyada tashkil etilgani, mehmonlarning zamonaviy sharoitlarda bilim olishlari uchun barcha qulayliklar yaratilgani haqida alohida toʻxtalib oʻtishdi.
Shundan soʻng Markaziy hamda Janubiy Osiyo mamlakatlaridan tashrif buyurgan murabbiy va hakamlarga sertifikat bilan OOKning esdalik sovgʻalari taqdim etildi.

Первая часть участников международного семинара получила свои сертификаты
На проходящем в столице семинаре для тренеров и судей завершились занятия по дзюдо и тяжёлой атлетике. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете состоялась церемония вручения сертификатов специалистам, успешно прошедшим учебные курсы.
В начале мероприятия заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов и Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов поздравили специалистов с успешным участием в семинаре и пожелали удачи в дальнейшей деятельности. В свою очередь, представители Олимпийского совета Азии (ОСА) особо подчеркнули, что учебные курсы организованы на высоком уровне, созданы все необходимые условия для занятий.
После этого тренерам и судьям из стран Центральной и Южной Азии были вручены памятные подарки ОСА и сертификаты соответствующей категории.