“Fun Run” musobaqasi oʻzbek sportining yosh yulduzlarini birlashtirdi
Bugun Toshkentdagi Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida yosh sportchilarimiz uchun katta bayram – “Fun Run” ommaviy yugurish musobaqasi boʻlib oʻtdi. Yuzlab sportsevar yoshlarni birlashtirgan tadbir koʻtarinki kayfiyatda oʻtkazildi.
Dastab Markazning yopiq manejida poyganing ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda Sportni rivojlantirish vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov soʻz olishdi. Mutasaddilar bu kabi ommaviy musobaqalarning oʻtkazilishi yoshlar orasida sogʻlom turmush tarzi targʻiboti, oʻzaro doʻstona aloqalarni mustahkamlash yoʻlida muhim ahamiyat kasb etishini taʼkidladilar va barcha ishtirokchilarga omad tilashdi.
“Fun Run” ommaviy yugurish musobaqasi har bir Osiyo oʻyinlari oldidan muntazam oʻtkazib kelinadigan tadbir hisoblanadi. Bunday loyihalarni tashkil etishdan maqsad butun qitʼada boʻlajak musobaqaning shukuhini yoyish, sportsevar insonlarni bir maqsad ostida birlashtirishdan iborat.
Bugungi tadbirda yosh sportchilar Markaz boʻylab 3 km masofani bosib oʻtishdi. Poyga yakunida gʻolib va sovrindorlarga tashkiliy qoʻmitaning esdalik sovgʻa va medallari taqdim etildi. Osiyo Olimpiya kengashi mutasaddilari ushbu bayramni yuqori baholab, uni tashkil etishda ishtirok etgan barchaga minnatdorchilik bildirishdi.

"Fun Run" объединил любителей спорта
Сегодня в Центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта столицы состоялся большой праздник спорта – массовый забег "Fun Run". Мероприятие, объединившее сотни спортивной молодёжи, прошло в приподнятом настроении.
Сначала в закрытом манеже Центра состоялась церемония открытия данного забега. На торжественной части состязаний выступили заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Официальные лица отметили, что проведение подобных массовых соревнований имеет важное значение для дальнейшего укрепления дружеских отношений, и пожелали всем участникам удачи.
Массовый забег "Fun Run", это мероприятие, которое проводится перед каждыми Азиатскими играми. Цель организации таких проектов-пропаганда предстоящих престижных состязаний по всему континенту, объединение сторонников здорового образа жизни.
Участники сегодняшнего "Fun run" преодолели 3 км. По окончании забега победителям и призёрам были вручены памятные подарки и медали от организаторов. Официальные лица Олимпийского совета Азии высоко оценили праздник и поблагодарили всех, кто принимал участие в его организации.