Poytaxtimizda Markaziy va Janubiy Osiyo mamlakatlaridan tashrif buyurgan murabbiy va hakamlar uchun xalqaro seminar oʻtkazilayotganidan xabaringiz bor. Ertaga oʻziga xos yana bir sport bayrami – Xanchjou-2022 Osiyo oʻyinlariga bagʻishlangan “Fun Run” ommaviy yugurish musobaqasi boʻlib oʻtadi. Bugun Milliy Olimpiya qoʻmitasida ushbu tadbirlarga bagʻishlangan matbuot anjumani oʻtkazildi. Unda Sportni rivojlantirish vazirligi hamda MOQ rahbariyati, Osiyo Olimpiya kengashi (OOK) mutasaddilari, shuningdek, OAV xodimlari ishtirok etishdi.
Tadbirda soʻz olgan OOK vakillari Toni Tarraf hamda Vissam Trkmani Xitoy boʻlajak Osiyo oʻyinlariga katta masshtabda tayyorgarlik koʻrayotgani, “Fun Run” musobaqasi esa uning targʻiboti yoʻlida muhim ahamiyat kasb etishini taʼkidladilar. Shuningdek, Sportni rivojlantirish vaziri oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov hamda Qoʻmita raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov ushbu tadbirga yuqori saviyada hozirlik koʻrilgani, bu orqali mamlakatimiz yoshlari orasida sogʻlom turmush tarzi targʻibotini yanada kuchaytirish ham koʻzda tutilganini haqida toʻxtalib oʻtishdi.
“Fun Run” qatnashchilariga beriladigan esdalik sovgʻalari va medallarning dizayni koʻpchilikda katta qiziqish uygʻotdi. Ommaviy yugurish musobaqasida alohida faol ishtirok etgan qatnashchilar Osiyo oʻyinlarining maskotlari tasvirlangan yumshoq oʻyinchoqlar va medallar bilan taqdirlanishadi.
Boʻlajak tadbir ertaga, soat 11:00 da Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida start oladi. Unda sportsevar barcha yurtdoshlarimiz ishtirok etishlari mumkin. Qatnashchilarga maxsus ekipirovka va esdalik sovgʻalari taqdim etiladi.

Массовый забег "Fun run" призывает всех любителей спорта к участию в престижном мероприятии!
Наша столица принимает участников международного семинара, проходящего по проекту ОСА, для тренеров и судей из стран Центральной и Южной Азии. Завтра в рамках данных учебных курсов в Ташкенте пройдёт массовый забег “Fun Run”, посвящённый Азиатским Играм Ханчжоу-2022. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете состоялась пресс-конференция перед данным мероприятием. В ней приняли участие руководство Министерства развития спорта и НОК, представители Олимпийского совета Азии (ОСА), а также сотрудники СМИ.
Выступая на мероприятии, официальные лица ОСА Тони Тарраф и Виссам Тркмани отметили, что Китай ведёт тщательную подготовку к предстоящим Азиатским играм, а турнир "Fun Run" будет иметь важное значение для их пропаганды во всех регионах нашего континента. Также заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета Шерзод Ташматов подчеркнули, что организация к этому мероприятию ведётся на высоком уровне, что благодаря данным состязаниям можно расширить географию сторонников здорового образа жизни.
Стоит отметить, что победители и призёры массового забега будут награждены мягкими игрушками и медалями с изображением талисманов Азиатских игр.
Предстоящее мероприятие стартует завтра в 11:00 в Центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта. В нём могут принять участие все желающие. Участники "Fun run" получат специальную экипировку и памятные подарки от организаторов.