28 Oktyabr 2022 2078
Dzyudo boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi ayni kunlarda 4-6-noyabr kunlari Ozarbayjonning Boku shahrida boʻlib oʻtadigan “Katta dubulgʻa” turniriga tayyorgarlik koʻrmoqda. MOQ raisi oʻrinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov terma jamoa bazasiga tashrif buyurib, sportchilarimizning mashgʻulotini kuzatdi va ular bilan suhbatlashdi.
Azizjon Yakubjanovich uchrashuv davomida Shahram Ahadovni Abu-Dabi “Katta dubulgʻa” turnirida bronza medalini qoʻlga kiritgani bilan tabrikladi. Shuningdek, A.Kamilov Boku safariga tayyorlanayotgan dzyudochilarga ham omad va zafarlar tiladi.
Eslatib oʻtamiz, Abu-Dabi “Katta dubulgʻa” turnirida Diyora Keldiyorova (-52 kg) kumush, Shahram Ahadov (-73 kg) bronza medalini qoʻlga kiritgan edi. Bokuda oʻtadigan ushbu nufuzdagi musobaqada jamoamiz 19 nafar sportchi bilan qatnashadi. Hamyurtlarimiz 1-noyabr kuni Ozarbayjon poytaxtiga yoʻl olishadi.

28 Октября 2022 2070
Сборная Узбекистана по дзюдо в настоящее время готовится к турниру “Большого шлема”, который пройдёт с 4 по 6 ноября в Баку. Заместитель председателя НОК, председатель Федерации дзюдо страны Азизжон Камилов посетил базу Национальной команды, наблюдал за тренировочным процессом спортсменов и побеседовал с ними.
Азизжон Якубжанович в ходе встречи поздравил Шахрама Ахадова с бронзовой медалью, завоёванной на турнире "Большого шлема" в Абу-Даби. Также А.Камилов пожелал удачи и успехов единоборцам, готовящимся к соревнованиям в Азербайджане.
Напомним, что на турнире Большого шлема в Абу-Даби Диёра Келдиёрова (-52 кг) завоевала серебро, а Шахрам Ахадов (-73 кг) - бронзу. На предстоящих стартах в Баку отечественная команда выступит с 19 атлетами. Сборная Узбекистана отправится в столицу Азербайджана 1 ноября.