Booking.somdan ekologik turar-joylarni qo'llab-quvvatlash uchun 2,6 million evrolik grantlar
Booking Booster – bu Booking.com ko'ngillilari tashabbusining bir qismidir. Bu erda xodimlar butun dunyo bo'ylab amalga oshiriladigan sayohatni yaxshilash uchun mahalliy tashkilotlar bilan ishlaydi.
To'rtinchi Booking Booster to'liq ekologik uylarga bag'ishlangan. Ushbu mavzu 2020 yildagi tadqiqot statistikasi asosida tanlandi. Bu erda kompaniyaning 82% hamkorlari turizm sohasida sherikchilik qilishdan manfaatdor va 87% sayohatchilar uyni tanlashda bu omilni muhimroq deb hisoblashadi.
Ekoturizmga o'z hissasini qo'shmoqchi bo'lgan startaplar, ijtimoiy yo'naltirilgan tashkilotlar va NNTlar 2.6 million evroni qo'lga kiritish uchun ishtirok etishlari va raqobatlashishlari mumkin. Shuningdek, innovasion mahsulotlar, xizmatlar va turar joylarni taklif etadigan ishtirokchilar ham loyihada ishtirok etishlari mumkin.
2020 yilda Booking Booster doirasida qo'llab-quvvatlash o'z ishida ekoturizm tamoyillaridan faol foydalanayotgan Booking.com hamkorlariga qaratilgan. Shu maqsadda har birida 10 kun davom etadigan ikkita – may va sentyabr oylarida o'tadigan tematik sessiyalar rejalashtirilgan. Ular bir qator mahorat darslari va murabbiylar bilan olib boriladigan individual ishlardan iborat bo'ladi. Ikkala sessiyada ham qatnashuvchilar "Booking Booster"ning final bosqichida qatnashadilar va fonddan yirik grant olish imkoniyatiga ega bo'lishadi.
Siz sessiyada ishtirok etish uchun 2020 yil 28 yanvardan boshlab murojaat qilishingiz mumkin.
Bo'lajak dasturlar va xususiyatlari haqida batafsil ma'lumot olish, bron qilish uchun quyidagi veb-saytga tashrif buyuring: https://www.bookingbooster.com/

Гранты в 2,6 млн евро на поддержку экологичного жилья от Booking.com
Компания Booking.com объявила о начале приема заявок на участие в ежегодной программе Booking Booster c целью поддержки сферы туризма.
Booking Booster — часть внутренней волонтерской инициативы Booking.com, где сотрудники компании работают с местными организациями, для улучшения туристических направлений по всему миру.
Четвертый Booking Booster полностью посвящен экологичному жилью. Данная тема была выбрана исходя из статистики исследований за 2020 год, где 82% партнеров компании заинтересованы в сотрудничестве в области туризма, а 87% путешественников считают этот фактор наиболее важным при выборе жилья.
Принять участие и побороться за гранд на сумму 2,6 млн евро смогут стартапы, социально-ориентированные организации и НКО, стремящиеся внести свой вклад в сферу экотуризма. А также участники, предлагающие инновационные продукты, сервисы, и объекты размещения.
Поддержка в рамках Booking Booster в 2020 направлена на партнеров Booking.com, которые активно используют принципы экологического туризма в своей работе. Для этого, уже запланированы две тематические сессии продолжительностью по 10 дней каждая — в мае и сентябре. Они будут состоять из серий мастер-классов и индивидуальной работы с наставниками. Участники обеих сессий выступят во время финала Booking Booster и получат шанс на крупный грант из фонда.
Подать заявку на участие в сессии можно с 28 января 2020 года.
Чтобы узнать больше о предстоящих программах и возможностях, посетите сайт программы Booking Booster: https://www.bookingbooster.com/
Данный контент был предоставлен на основе информационного источника: http://prohotelia.com/2020/02/booking-booster-2020/