11 Oktyabr 2022 2241
Toshkentda oʻtayotgan jahon chempionati milliy federatsiyalar oʻrtasidagi aloqalarni yanada mustahkamlash yoʻlida muhim platformaga aylanmoqda. Musobaqa doirasida Oʻzbekiston va Misr dzyudo federatsiyalari oʻzaro hamkorlik boʻyicha rasmiy kelishuvga imzo chekishdi.
Tadbirda Oʻzbekiston MOQ raisi oʻrinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov, Misr dzyudo federatsiyasi rahbari Ahmad Marzuq ishtirok etishdi. Kelishuvga koʻra, tomonlar yirik musobaqalarga tayyorgarlik doirasida oʻzaro oʻquv-mashgʻulot yigʻinlarini oʻtkazib, ilmiy-metodik yoʻnalishda tajriba orttirib borishadi.
Ahmad Marzuq poytaxtimizda oʻtayotgan ushbu dunyo birinchiligi yuqori saviyada tashkil etilgani, hatto oʻzi ishtirok etgan eng yaxshi musobaqa ekanini taʼkidladi. Shuningdek, u bugun boʻlib oʻtadigan final bellashuvida Muzaffarbek Toʻraboyevga omad tiladi. Uchrashuv yakunida tomonlar oʻzaro esdalik sovgʻalarini almashishdi.

11 Октября 2022 2234
Чемпионат мира в Ташкенте становится важной платформой для дальнейшего укрепления связей между Национальными федерациями. В рамках соревнований Федерации дзюдо Узбекистана и Египта подписали официальное соглашение о сотрудничестве.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя НОК Узбекистана, председатель Федерации дзюдо страны Азизжон Камилов, глава Федерации дзюдо Египта Ахмад Марзук. Согласно документу, стороны в рамках подготовки к крупным соревнованиям будут проводить совместные учебно-тренировочные сборы, будут проводить обмен опытом в научно-методическом направлении.
Ахмад Марзук отметил, что данное первенство планеты, которое проходит в нашей столице, организовано на высоком уровне. Также он пожелал удачи Музаффарбеку Турабоеву в финальном поединке, который состоится в вечерней программе. По окончании встречи стороны обменялись памятными подарками.