26 Sentyabr 2022 2107
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida Oʻzbekiston karate WKF federatsiyasi rahbariyatining uchrashuvi oʻtkazilib, unda oldinda turgan rejalar boʻyicha fikr almashildi. Yigʻilishda federatsiya raisi Rashid Talipov oʻzbek karatesi rivojini yangi bosqichga olib chiqish yoʻlida birlashish, oldinda turgan musobaqalarni yuqori saviyada tashkil etish lozimligini taʼkidladi.
Shundan soʻng joriy yilning 29-sentyabr – 2-oktyabr kunlari Chirchiq shahrida oʻtadigan kattalar oʻrtasidagi Oʻzbekiston kubogiga tayyorgarlik masalalari muhokama qilindi. Unda har bir hududdan sportchi va hakamlarning ishtirokini taʼminlash, ular uchun barcha qulayliklarni yaratish boʻyicha alohida koʻrsatmalar berildi.
Shuningdek, mutasaddilar tomonidan kelgusida hududlardagi hakamlarning malakasini oshirish boʻyicha seminarlar tashkil qilish, seleksiya ishlariga ahamiyat qaratish xususida takliflar ilgari surildi. Yigʻilish davomida dekabr oyida Toshkentda oʻtadigan Osiyo chempionatiga tayyorgarlik masalalari ham koʻrib chiqildi. Yakunda har bir mutaxassisga oʻz ishiga masʼuliyat bilan yondashgan holda yuklatilgan vazifalarni bajarish boʻyicha koʻrsatmalar berildi.

26 Сентября 2022 2100
В Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялась встреча руководства Организации, в ходе которой стороны обменялись мнениями о предстоящих планах. Открывая заседание, глава Федерации Рашид Талипов отметил, что все должны работать сплотившись, чтобы вывести развитие узбекского каратэ на новый уровень, организовать предстоящие соревнования на высоком уровне.
После этого были обсуждены вопросы подготовки к Кубку Узбекистана среди взрослых, который пройдёт с 29 сентября по 2 октября текущего года в Чирчике (Ташкентская область). Были даны определённые указания по обеспечению участия спортсменов и судей из каждого региона, созданию для них всех удобств.
Также официальные лица выдвинули предложения по организации семинаров по повышению квалификации региональных судей, приданию особого значения селекционной работе. В ходе встречи также были рассмотрены вопросы подготовки к чемпионату Азии в Ташкенте, который запланирован на декабрь месяц текущего года. В заключение каждому специалисту были даны инструкции по выполнению поставленных задач, а также подчёркнуто, что все должны подойти к своим обязанностям с ответственностью.