21 Sentyabr 2022 2065
Bugun O‘zbekiston yilqichilik va ot sporti, O‘zbekiston zamonaviy beshkurash hamda O‘zbekiston polo federatsiyalari raisi Bahromjon Gaziyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bahromjon Valiyevich Gaziyev 1979 yil Toshkentda tug‘ilgan. Nizomiy nomidagi Toshkent pedagogika institutida bakalavr hamda Toshkent Davlat iqtisodiyot universitetida magistratura yo‘nalishini tamomlagan. 2004 yildan boshlab turli sohalarda tadbirkorlik faoliyatini yuritmoqda. 2016 yildan beri O‘zbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi rahbariyatida, 2018 yil dekabr oyidan O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi raisi hamda 2020 yil oktyabr oyidan O‘zbekiston polo federatsiyasi raisi lavozimida faoliyat olib bormoqda.
Qahramonimiz xalqaro toifadagi sport ustasi bo‘lib, ko‘pgina nufuzli musobaqalar g‘olib va sovrindori sanaladi. E’tiborlisi, bugungi kunda ham konkur yo‘nalishi bo‘yicha yurtimizning eng iste’dodli chavandozlaridan hisoblanadi. Yurtimizda jismoniy tarbiya va sport taraqqiyotiga qo‘shgan xissasi, yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalashdagi xizmatlari evaziga 2020 yil Prezidentimiz tomonidan tomonidan "Sodiq xizmatlari uchun" medali bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bahromjon Valiyevichni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

21 Сентября 2022 2057
Сегодня председатель Федераций коневодства и конного спорта, современного пятиборья и поло Узбекистана Бахромжон Газиев отмечает свой День рождения.
Бахромжон Валиевич Газиев родился в 1979 году в Ташкенте. Окончил Ташкентский педагогический институт имени Низами и магистратуру Ташкентского государственного экономического университета. С 2004 года ведёт предпринимательскую деятельность в различных сферах. С 2016 года работает в руководстве Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана, с декабря 2018 года является председателем Федерации современного пятиборья Узбекистана, с октября 2020 года-глава Федерации поло Узбекистана.
Мастер спорта международного класса Бахромжон Газиев является победителем и призёром многих престижных соревнований. Примечательно, что и сегодня он по праву считается одним из самых талантливых всадников нашей страны. За вклад в развитие физической культуры и спорта в Узбекистане, заслуги в воспитании молодёжи в духе патриотизма в 2020 году награждён Президентом медалью " "Содик хизматлари учун".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Бахромжона Валиевича с Днём рождения и желает ему крепкого здоровья, больших успехов и долгих лет жизни.