20 Sentyabr 2022 2763
Bugun Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov Osiyo suzish konfederatsiyasi Bosh kotibi Taxa Al Kishri va “Myrtha Pools” kompaniyasi menejeri Antonio Arpayani qabul qildi. Suhbatda “Toshkent-2025” yoshlar Osiyo oʻyinlari va joriy yilning 22-24-sentyabr kunlari Samarqand shahrida oʻtadigan ochiq havzada suzish boʻyicha Osiyo chempionatiga olib borilayotgan tayyorgarlik masalalari muhokama qilindi.
MOQ Bosh kotibi janob Al Kishrini qabul qilar ekan, uni mamlakatimizda yana bir bor koʻrib turganidan bagʻoyat mamnun ekanini bildirdi. Oybek Omilovich 2025-yil poytaxtimizda oʻtadigan IV yoshlar Osiyo oʻyinlariga tayyorgarlik shaxsan davlatimiz rahbari tomonidan nazorat qilib borilayotganini aytib, unga har tomonlama puxta hozirlik koʻrish, quriladigan sport obyektlari jahon standartlarining barcha talablariga javob berishi kerakligini taʼkidladi.
Bu borada musobaqa uchun oʻz loyihasini taqdim qilgan “Myrtha Pools” kompaniyasi vakili bilan ham alohida fikr almashildi. Oybek Kasimov italiyalik mutaxassisga taklif uchun minnatdorchilik bildirib, loyihalar masʼul mutasaddilar bilan oʻrganib chiqilishini aytib oʻtdi.
Oʻz navbatida, Taxa Al Kishri yurtimizda sportning jadal suratlarda rivojlanib borayotganiga alohida toʻxtaldi. Xususan, 2 kundan soʻng Samarqandda start oladigan qitʼa birinchiligiga tayyorgarlik haqida iliq fikrlarini bildirib, kelgusida hamkorlikning yangi bosqichlarini muhokama qilishga tayyor ekanini maʼlum qildi.

20 Сентября 2022 2756
Сегодня Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов принял Генерального секретаря Азиатской конфедерации плавания Таху Аль Кишри и менеджера компании “Myrtha Pools” Антонио Арпая. В ходе содержательной беседы были обсуждены вопросы подготовки к Юношеским Азиатским играм "Ташкент-2025" и чемпионату Азии по плаванию на открытой воде, который пройдёт в Самарканде 22-24 сентября текущего года.
Принимая г-на Аль Кишри Генеральный секретарь НОК отметил, что рад снова видеть его в нашей стране. Ойбек Омилович отметил, что подготовка к IV Юношеским Азиатским играм 2025 года контролируется лично главой государства, также подчеркнул, что к предстоящим престижным стартам необходимо всесторонне подготовиться, чтобы строящиеся спортивные объекты отвечали всем требованиям мировых стандартов.
С представителем компании “Myrtha Pools”, которая представила свой проект для состязаний "Ташкент-2025", также была проведена отдельная беседа. Ойбек Касимов поблагодарил итальянского специалиста за предложение вариантов и отметил, что проекты будут изучены с ответственными должностными лицами.
В свою очередь, Таха Аль Кишри особо подчеркнул динамичное развитие спорта в Узбекистане. В частности, тепло отозвался по поводу подготовки к континентальному первенству, которое стартует через 2 дня в Самарканде, и выразил готовность обсудить новые этапы дальнейшего сотрудничества.