Atletlar shaharchasi mehmonlar ixtiyoriga topshirildi
Tantanali tadbirda “Osiyo bolalari” Xalqaro o‘yinlarida ishtirok etuvchi davlatlar vakillari: sportchilar, murabbiylar, ko‘ngillilar, sport delegatsiyalari a’zolari ishtirok etdi.
Amfiteatrda ikki mingdan ortiq kishini jamlagan ushbu unutilmas voqea tomoshabinlari katta taassurotlarga ega bo'lishdi. Yosh sportchilarni tabriklash uchun tadbirga Rossiya Olimpiya qo‘mitasi prezidenti Stanislav Pozdnyakov, “Osiyo bolalari” xalqaro o‘yinlari qo‘mitasi prezidenti Vladimir Maksimov kabi faxriy mehmonlar tashrif buyurishdi.
O'yinlar davomida bolalar markazi o’ziga xos Olimpiya shaharchasi sifatida o'z tarixida birinchi marta O'zbekiston, Armaniston, Afg'oniston, Hindiston, Eron, Qozog'iston, Qirg'iziston, Livan, Mo'g'uliston, Rossiya, Pokiston, Tailand, Turkmaniston kabi jami 13 ta davlat vakillarini qabul qiladi.

Состоялось открытие Деревни спортсменов
В красочном мероприятии приняли участие представители стран-участниц Международных игр «Дети Азии»: атлеты, тренеры, волонтёры, представители спортивных делегаций.
Зрители этого незабываемого события, собравшего в амфитеатре более двух тысяч человек, получили массу положительных эмоций. Поздравить юных атлетов приехали почётные гости - президент Олимпийского комитета России Станислав Поздняков, президент Международного комитета игр «Дети Азии» Владимир Максимов и другие.
На период игр детский центр впервые в своей истории станет аналогом Олимпийской деревни, где одновременно собрались спортивные делегации сразу 13 государств - Узбекистана, Армении, Афганистана, Индии, Ирана, Казахстана, Кыргызстана, Ливана, Монголии, России, Пакистана, Таиланда, Туркменистана.