O‘zbekiston velosiped sporti federatsiyasi raisi Tanzila Norboyevani tabriklaymiz!
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati raisi, O‘zbekiston velosiped sporti federatsiyasi rahbari Tanzila Norboyeva o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Tanzila Kamalovna Norboyeva 1956-yil 24-iyul kuni Andijon viloyatida tug‘ilgan. 1981-yil Toshkent Davlat universitetini (hozirgi O‘zMU) tamomlagan. 1995-2010-yillar davomida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasida turli lavozimlarda mehnat qilgan. 2010-2016-yillarda O‘zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi kengashi raisi, 2019-yil Oliy Majlis Senatining yigirmanchi yalpi majlisida Senat Raisi lavozimiga saylangunga qadar O‘zbekiston Respublikasi Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi (2016-2019-yillar) lavozimida ishlagan. Ushbu qo‘mitadagi faoliyati davomida yurtimizda ayollar sportini rivojlantirish borasida samarali mehnat qilgan. Uning rahbarligida bu borada qator loyiha va dasturlar amalga oshirilgan.
Tanzila Kamalovna 2011-yildan O‘zbekiston velosiped sporti federatsisiga rahbarlik qilib, ushbu sport turining yurtimizda yanada taraqqiy etishiga o‘zlarining salmoqli hissalarini qo‘shib kelmoqdalar. Bu sa’y-harakatlarni Osiyo velosiped sporti konfederatsiyasi (ASS) ham e’tirof etib, Tanzila Norboyevani 2019-yil "Velosiped sportini rivojlantirishga qo‘shgan hissasi uchun" ordeni bilan taqdirladi.
Shuningdek, Tanzila Kamalovna Davlatimiz tomonidan “Shuhrat” medali, “Mehnat shuhrati”, “Fidokorona xizmatlari uchun” ordenlari bilan mukofotlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Tanzila Norboyevani bugungi tavallud ayyomi bilan muborakbod etib, uzoq umr, mustahkam sog‘lik va kuch-g‘ayrat tilab qoladi.

Поздравляем председателя Федерации велосипедного спорта Узбекистана Танзилу Нарбаеву!
Сегодня председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, руководитель Федерации велосипедного спорта Узбекистана Танзила Нарбаева отмечает свой День рождения.
Танзила Камаловна Нарбаева родилась 24 июля 1956 года в Андижанской области. В 1981 году окончила Ташкентский Государственный университет (ныне НУУз). В 1995-2010 годах занимала различные должности в Кабинете Министров Республики Узбекистан. В 2010-2016 годах работала председателем Совета Федерации профсоюзов Узбекистана, до избрания на должность председателя Сената на двадцатом пленарном заседании Сената Олий Мажлиса в 2019 году-председателем Комитета женщин Республики Узбекистан (2016-2019 годы). За время работы в Комитете внесла свой неотъемлемый вклад в развитие женского спорта среди населения. Под её руководством реализован ряд проектов и программ в этом направлении.
С 2011 года Танзила Камаловна возглавляет Федерацию велосипедного спорта Узбекистана и вносит свой вклад в дальнейшее развитие этого вида спорта в стране. Это также было признано Азиатской конфедерацией велосипедного спорта (АСС), которая наградила Танзилу Нарбаеву орденом "За вклад в развитие велоспорта" в 2019 году. Она также награждена Государством медалью “Шухрат”, орденами "Мехнат шухрати", "Фидокорона хизматлари учун".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Танзилу Нарбаеву с Днём рождения, желает крепкого здоровья, долгих лет жизни и всего самого наилучшего.