Safina Sadullayevaga muxlislik qilamiz
Bugun AQShning Yujin shahrida yengil atletika bo‘yicha jahon chempionatining navbatdagi kun bellashuvlari bo‘lib o‘tadi. Biz uchun ahamiyatlisi, unda hamyurtimiz Safina Sadullayeva balandlikka sakrash dasturida final bosqichida ishtirok etadi.
Bellashuv mahalliy vaqt bilan 17:40, Toshkent vaqti bilan esa 20 iyul tong sahar 05:40 ga to‘g‘ri keladi. Unda ushbu yo‘nalishda ayni paytda dunyoning eng kuchli 12 nafar atleti medallar uchun kurash olib boradi.
Eslatib o‘tamiz, saralash bahslarida 29 nafar sportchi ishtirok etdi. Unda 1.93 metr natija qayd etgan Sadullayeva final yo‘llanmasiga sazovor bo‘lgan. Qayd etish joiz, kvalifikatsiyada hamyurtimiz bilan atigi 5 nafar sportchigina barcha balandliklarni bir urinishda zabt eta olgan. Bo‘lajak finalda Sadullayevaga ana shunday omadli ishtirok tilab qolamiz.

Сафина Садуллаева будет бороться за медали ЧМ
Сегодня в американском городе Юджин пройдут соревнования очередного дня чемпионата мира по лёгкой атлетике. В финальном этапе в прыжках в высоту примет участие наша соотечественница Сафина Садуллаева.
Соревнования стартуют в 17:40 по местному времени, а это по ташкентскому времени приходится на 05:40 утра 20 июля. В данной программе за медали будут бороться 12 сильнейших атлетов мира.
Напомним, что в отборочных соревнованиях приняли участие 29 спортсменок, с результатом 1,93 метра Садуллаева завоевала путёвку в финал. Стоит отметить, что вместе с нашей соотечественницей в квалификации все высоты за одну попытку смогли покорить всего 5 атлетов. Желаем Сафине удачи в предстоящем выступлении.