Kamol Sirojitdinovni tabriklaymiz!
Bugun O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi direktori Kamol Sirojitdinov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Kamol Komilovich Sirojitdinov 1985 yil 18 iyul kuni tavallud topgan. Ko‘p yillar akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan jarrohlik markazida turli lavozimlarda ishlab, ulkan tajriba to‘pladi. Joriy yildan Qo‘mitamiz qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi direktori sifatida faoliyat olib bormoqda. Markazdagi boshqaruvi davrida sportchilarimizning salomatligini nazorat qilish, tibbiy-biologik ta’minotini yaxshilash, ular uchun katta ko‘lamdagi qulayliklarni yaratish borasida bir qator samarali ishlarni amalga oshirmoqda.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Kamol Sirojitdinovni tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Сегодня директор Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при Национальном Олимпийском комитете Узбекистана Камол Сирожитдинов отмечает свой день рождения.
Камол Комилович Сирожитдинов родился 18 июля 1985 года. В 2010 году он окончил бакалавриат Андижанского государственного медицинского института, в 2013 году магистратуру Ташкентской медицинской академии. Занимал различные должности в "Республиканском специализированном центре хирургии им. Академика В.В.Вахидова". С текущего года работает директором Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при НОК. За короткое время под его руководством была налажена в Центре эффективная работа по контролю за состоянием здоровья спортсменов, улучшению их медико-биологического обеспечения, созданию для них больших удобств.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Камола Сирожитдинова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.