Mutasaddilar Osiyo chempionatiga tayyorgarlikni ko‘zdan kechirishdi
Sportni rivojlantirish vazirining o‘rinbosari, O‘zbekiston og‘ir atletika federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Shahrullo Mahmudov hamda MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov Muhammad Jalud boshchiligidagi Xalqaro og‘ir atletika federatsiyasi vakillari bilan o‘smirlar va yoshlar o‘rtasidagi qit’a birinchiligini qabul qiladigan “Yunusobod sport majmuasi”ga tashrif buyurishdi. Mutasaddilar unda bo‘lajak musobaqaga olib borilayotgan tayyorgarlik jarayonini o‘rganishdi.
Bu vaqtga kelib, arenada musobaqa tashkiliy qo‘mitasi Osiyo chempionatida ishtirok etadigan sportchilarni so‘nggi bor ro‘yxatdan o‘tkazish jarayonini amalga oshirayotgan edi. Shundan so‘ng ushbu jarayonga Shahrullo Mahmudov, Sherzod Tashmatov va Muhammad Jalud ham qo‘shilib, ishtirokchi davlatlar bilan suhbatlashishdi.
Unda so‘z olgan Muhammad Jalud o‘zbek og‘ir atletikasining jahonda tutgan o‘rniga yuqori baho berar ekan, boshlanayotgan musobaqaga yuqori darajada tayyorgarlik ko‘rilganini alohida ta’kidladi. Shuningdek, janob Jalud mamlakatimiz hukumatiga ushbu jarayonni qo‘llab-quvvatlashdagi yordami uchun alohida minnatdorchilik bildirdi.
Tadbir davomida musobaqa qanday talablar asosida o‘tishi mehmonlarga yana bir bor eslatib o‘tildi va tashkiliy jarayon bo‘yicha barcha kerakli ma’lumotlar berildi. Shundan so‘ng mutasaddilar arena bo‘ylab musobaqaga ko‘rilayotgan tayyorgarlikni atroflicha o‘rganib chiqishdi.

Официальные лица посетили место проведения ЧА по тяжёлой атлетике
Заместитель министра Развития спорта, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана Шахрилло Махмудов и заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов вместе с представителями Международной федерации тяжёлой атлетики во главе с Мухаммедом Джалудом посетили спортивный комплекс “Юнусабад”, который примет первенство континента среди юниоров и молодёжи. Официальные лица изучили процесс подготовки к предстоящему турниру.
В это время представители оргкомитета соревнований на арене уже осуществляли окончательный процесс регистрации спортсменов для участия в чемпионате Азии. После этого к этой работе присоединились Шахрилло Махмудов, Шерзод Ташматов и Мухаммед Джалуд, которые побеседовали с делегациями стран-участниц.
В ходе процесса Мухаммед Джалуд, высоко оценивая роль узбекской тяжёлой атлетики в мире, особо отметил высокий уровень подготовки к предстоящим соревнованиям. Г-н Джалуд также выразил особую благодарность Правительству нашей страны за помощь в поддержке организации столь важных состязаний.
В ходе мероприятия гостям предоставили всю необходимую информацию по организационному процессу. После этого официальные лица подробно изучили готовность арены к предстоящему чемпионату Азии.