Andrey Abduvaliyevni tabriklaymiz!
Bugun Oʻzbekiston yengil atletika federatsiyasi raisining oʻrinbosari, Olimpiada chempioni Andrey Abduvaliyev oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Andrey Hakimovich Abduvaliyev 1966-yil 30-iyun kuni tugʻilgan. Yengil atletikaning bosqon uloqtirish yoʻnalishi boʻyicha Barselona-1992 Olimpiya oʻyinlari chempioni. Andrey Hakimovich, shuningdek, 1993-yil Shtutgart va 1995-yil Gyoteborgda oʻtgan jahon chempionatlari gʻolibi, Osiyo chempioni va Osiyo oʻyinlari sovrindori ham sanaladi.
Xizmat koʻrsatgan sport ustasi unvonini qoʻlga kiritgan Andrey Abduvaliyev 2000-yilda sportchilik faoliyatini tugatgan. Bir necha yil mamlakat yengil atletika federatsiyasi raisi sifatida samarali mehnat qilgan. Hozirda Oʻzbekiston yengil atletika federatsiyasi raisining oʻrinbosari va Osiyo yengil atletika assotsiatsiyasi vitse-prezidenti lavozimlarida ish olib bormoqda. 2021-yil davlatimiz tomonidan “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Andrey Abduvaliyevni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Андрея Абдувалиева!
Сегодня заместитель председателя Федерации лёгкой атлетики Узбекистана, Олимпийский чемпион Абдувалиев Андрей Хакимович празднует свой День рождения.
Андрей Хакимович родился 30 июня 1966 года. Чемпион Олимпиады 1992 года в Барселоне по лёгкой атлетике (метание молота). Также является двукратным чемпионом мира (1993 и 1995), серебряным призёром Азиатских игр Бангкок-1998. Чемпион Азии 1998 года в Фукуоке. Заслуженный мастер спорта, свою спортивную карьеру завершил в 2000 году.
Несколько лет плодотворно работал председателем Федерации лёгкой атлетики страны. В настоящее время занимает должности заместителя председателя Федерации лёгкой атлетики Узбекистана и вице-президента Азиатской легкоатлетической ассоциации. В 2021 году награждён медалью "Содик хизматлари учун".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Андрея Хакимовича с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, долгих лет жизни и всех благ.