Mamlakatimizda ilk bor oʻtkaziladigan dzyudo boʻyicha kattalar oʻrtasidagi jahon chempionati boshlanishiga bugun roppa-rosa 100 kun qoldi. 6-13-oktyabr kunlari poytaxtimiz mezbonlik qiladigan musobaqa katta ahamiyatga ega. Dunyoning 100 dan ziyod davlatidan sportchilar tashrif buyurishi kutilayotgan mazkur dunyo birinchiligini yuqori saviyada tashkil etish, yurtimizga keladigan mehmonlar uchun barcha qulayliklarni yaratish, ularning yaxshi taassurotlar bilan qaytishlari uchun hozirdanoq zaruriy chora-tadbirlar koʻrilmoqda.
Oʻzbekiston dzyudo federatsiyasida MOQ raisi oʻrinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov boshchiligida yilning eng muhim startiga tayyorgarlik masalalar atroflicha muhokama qilindi. Unda jahon chempionati ishtirokchilari, faxriy mehmonlar, delegatsiyalarni kutib olish hamda mehmonxonalarga joylashtirish, ularga yuqori servis xizmatini koʻrsatish masalalari koʻrib chiqildi. Azizjon Yakubjanovich ushbu masalalar tadbirni yuqori saviyada tashkil etishda katta ahamiyat kasb etishini taʼkidlab, ularga jiddiy yondashish zarurligini bildirdi.
Yigʻilish davomida boʻlajak musobaqa ramzi, mehmonlar va shohsupaga koʻtariladigan sportchilarga beriladigan esdalik sovgʻalarining namunalari ham muhokama qilindi. Shuningdek, kuni kecha eʼlon qilingan “Oʻzbekistonda dzyudo sport turini yanada rivojlantirish chora tadbirlari toʻgʻrisida”gi Prezident Qarorining har bir bandi boʻyicha ham fikr almashilib, masʼullarga tegishli topshiriqlar berildi.

Ташкент-2022 по дзюдо не за горами! Самые актуальные вопросы на повестке сегодняшнего совещания
Как известно, с 6 по 13 октября текущего года в Ташкенте впервые состоится чемпионат мира по дзюдо среди взрослых. В настоящее время принимаются все необходимые меры для организации на высоком уровне этого престижного турнира, в котором ожидается выступление спортсменов из более чем 100 стран мира, обеспечения всех удобств для зарубежных гостей и участников первенства планеты.
В Федерации дзюдо Узбекистана под руководством заместителя председателя НОК, председателя Федерации дзюдо Азизжона Камилова обсуждены актуальные на сегодняшний день вопросы подготовки к важным соревнованиям. На встрече были рассмотрены вопросы встречи и размещения в гостиницах участников чемпионата мира, почётных гостей, делегаций, оказания им высокого сервиса услуг. Азизжон Якубжанович подчеркнул, что эти вопросы имеют большое значение для организации мероприятия на высоком уровне, и отметил необходимость серьёзного подхода к ним.
В ходе встречи также были обсуждены эмблема и символика предстоящих соревнований, образцы сувениров, которые будут вручены гостям и спортсменам, которые будут подниматься на пьедестал почёта. Также состоялся обмен мнениями по каждому пункту опубликованного недавно Постановления Президента “О мерах по дальнейшему развитию дзюдо в Узбекистане”, ответственным лицам даны соответствующие поручения.