Olimpiya o‘yinlarida yangi sport turida debyut qildik
Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida sportchilarimiz zabt etgan yangi sport turi zamonaviy beshkurash bo‘ldi. Bugun ushbu sport turida saralash bahslari boshlandi.
Ayollar o‘rtasida o‘tkazilayotgan musobaqada Alise Faxrutdinova kurashga kirishdi. Reglamentga ko‘ra, dastlab qilichbozlik bo‘yicha bellashuvlar bo‘lib o‘tdi.
Hamyurtimiz 35 jangdan 16 tasidan g‘alaba qozondi va bu unga 196 ochko taqdim qildi. Hozircha vakilamiz 22-pog‘onada ketmoqda. Bugun, shuningdek, erkaklar o‘rtasida yana bir vakilimiz Aleksandr Savkin ham qilichbozlik bo‘yicha janglarini o‘tkazadi. Musobaqaning qolgan dasturlarida yurtimizda Olimpiya sport turlari geografiyasini kengaytirgan zamonaviy beshkurashchilarimizga omad tilab qolamiz.

Делегация Узбекистана дебютировала на Олимпийских играх в новом виде спорта
На Токийской Олимпиаде делегация Узбекистана дебютировала в новом виде спорта. Сегодня наша спортсменка Алисэ Фахрутдинова приняла в отборочном этапе современного пятиборья.
Согласно регламенту, сегодня прошли состязания по фехтованию среди женщин. Наша спортсменка победила в 16 боях из 35 и записала на свой счёт 196 очков. Пока что Фахрутдинова занимает 22-место. Также, сегодня выступит ещё один наш соотечественник — Александр Савкин, который будет бороться в отборочном этапе по фехтованию. Мы желаем успехов нашим пятиборцам, которые расширили географию Олимпийских видов спорта в нашей стране, в остальных программах.